içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kemal SAYIN

BÜYÜKŞEHİR’DEN MEHMET AKİF KONSERİ

13-03-2017 15:36:32

BÜYÜKŞEHİR’DEN MEHMET AKİF KONSERİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN MEHMET AKİF KONSERİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile “Vefatının 81. Yılında Akif’i Anlamak Asım’ı Yaşatmak” konulu bir konser düzenledi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere  Kültür ve Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı ile şube müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Sanat Yönetmeni Nebahat Konu Yılmaz’ın yönettiği konserde Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sahne aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konserde; Ney Taksimi, Salat-ı Ümmiye, Segah Çanakkale Mersiyesi, Segah Şarkı,Hüzzam İlahi, Tanbur Taksimi, Suznak Şarkı, Kanun Taksimi, Nevesar Şarkı, Nihavend Marşı, Kemençe Taksimi, Hüseyni Şarkı, Çanakkale Türküsü, Hicaz Çanakkale Destanı, Hicaz Serhat Türküsü ve Mehter Marşlarının seslendirildiği konserin sonunda da İstiklal Marşı’nın ilk kabul edilen güftesi ile kapanış yapıldı.

Konser sonrası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya Sanat Yönetmeni Nebahat Konu Yılmaz’a bir buket çiçek takdim ederek sundukları muhteşem konserden dolayı teşekkür etti.

FACEBOOK YORUM
Yorum

© 2023 maraş memleket

ARA MAİL KAPAT
FACEBOOK TWITTER MASA ÜSTÜ