içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kemal SAYIN

ESKİ MİLLETVEKİLİ CAFER TATLIBAL HAYATINI KAYBETTİ

28-05-2022 12:15:56

ESKİ MİLLETVEKİLİ CAFER TATLIBAL HAYATINI KAYBETTİ

ESKİ MİLLETVEKİLİ CAFER TATLIBAL HAYATINI KAYBETTİ

Kahramanmaraş (SHA) – Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 23. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Uzman Dr. Cafer Tatlıbal hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş'ın sevilen isimlerinden Uzman Dr. Cafer Tatlıbal'ın acı haberi sevenlerini üzdü. cenazesinin İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi.

Cafer Tatlıbal kimdir?

7 Mayıs 1945 Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Cafer Tatlıbal, Türk doktor ve politikacıdır.

Tatlıbal, İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş'ta tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İhtisasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp Anabilim Dalı'nda tamamladı. Van Devlet Hastanesi'nde Uzman Hekim olarak çalıştı. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürü olarak görev yaptı. Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Klinik Şefi ve Kemali Beyazıt Fizik Tedavi Hastanesi Başhekimi olarak çalıştı. Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdür Vekili olarak çalıştı.

22 Temmuz 2007 tarihinde 23. Dönem AK Parti Kahramanmaraş milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) 54. Dönem Genel İdare Kurulu Üyeliği, Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Üyeliği, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyeliği gibi sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. Tatlıbal, evli ve 4 çocuk babasıydı.

(SON-

FACEBOOK YORUM
Yorum

© 2022 maraş memleket

ARA MAİL KAPAT
FACEBOOK TWITTER MASA ÜSTÜ